Dorota Kobos Portret5 2016 thinner.jpg

Jestem dyplowowaną instruktorką hatha jogi wg metody B.K.S. Iyengara ze stopniem Junior Intermediate III. Jestem malarką i graficzką. Ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi z tytułem magistra.

Praktykę jogi rozpoczęłam w 2002 roku. Od tamtej pory regularnie uczestniczę w wielu warsztatach hatha jogi, prowadzonych w kraju i zagranicą, także w Hiszpanii, Indiach, w Instytucie B.K.S Iyengara RIMYI w Pune oraz w Australii. 

Świat widzę w plamach barwnych, dlatego maluję go i zwiedzam. Tworzenie jest dla mnie sposobem na zobrazowanie procesu wewnętrznego wzrastania.

Wraz z naturą artysty łączę osobowość duchowego wędrownika, filozofa, którego rozwijam praktykując jogę. Wierzę w mądre integrowanie ruchu ciała, oddechu wraz z żywą i szczerą obserwacją nieustannie zmieniających się stanów naszego umysłu i naszych odczuć. Wierzę również, że świadoma integracja ciała, oddechu i umysłu pozwala nam być postępowym w naszym życiu.

Moją największą inspiracją jest Życie – duchowa podróż, w której ciągle na nowo odkrywam, kim naprawdę jestem?


Prawa autorskie:

Cała treść i wszystkie materiały zawarte na stronie dorotakobos.com należą do Doroty Kobos i chronione są prawem autorskim.


Wyrazy uznania dla:

Martyna Łysy
Paweł Czarnecki
Angelina Romaniuk