Back to All Events

Uczta Jogina

💛 Zapraszamy!
na wspaniałą 3-godzinną prawdziwą UCZTĘ JOGINA, składającą się w 2/3 z praktyki asan (pozycji ciała w jodze) oraz w 1/3 z praktyki pozycji regenerujących i pranajamy (technik oddechowych).

TEMATEM PRZEWODNIM SĄ POZYCJE Z WYGIĘCIEM W TYŁ!
Ta grupa asan, szczególnie angażuje mięśnie będące bezpośrednio przyczepione do kręgosłupa. Podczas, gdy tylne mięśnie pleców wzmacniają się w pozycjach z wygięciem w tył, przednia część kręgosłupa subtelnie, jednak intensywnie się wydłuża. I właśnie dzięki temu wydłużeniu, organy brzucha poddawane są rozciąganiu i uniesieniu, zaś klatka piersiowa odzyskuje swoje otwarcie, a znajdujące się w niej serce i płuca - przestrzeń i prawidłowe wsparcie ze strony pleców. Dla wielu pozycje z wydłużeniem ciała do tyłu, są przełomowe w praktyce jogicznej. Oswabadzają zastój w ciele i w emocjach, uwalniają, energetyzują i dodają odwagi naszym myślom, działaniom i czynom! W sam raz na początek Nowego Roku!

💛 Sesję prowadzi:
DOROTA KOBOS
Dyplomowana instruktorka hatha jogi wg metody B.K.S. Iyengara ze stopniem Junior Intermediate II. Artystką, malarka i graficzka. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi z tytułem magistra sztuki. Praktykę jogi rozpoczęła w 2002 roku. Regularnie uczestniczy w wielu warsztatach hatha jogi prowadzonych w kraju i zagranicą, także w Hiszpanii, Nienczech, Indiach i w Australii. W latach 2011 oraz 2015 odbyła 1-miesięczne intensywne kursy w Instytucie Mistrza B.K.S Iyengara w Punie, w Indiach.

Metodę Jogi B.K.S. Iyengara wyróżnia szczególna uważność na kształtowanie poprawnej postawy tak, aby przepływ energii w ciele był jednostajny i niezakłócony. Dzięki wprowadzeniu zestawu pomocy takich, jak koce, klocki, paski,... możliwe jest wykonanie i odczuwanie głębi działania każdej pozycji jogi (asany) bez względu na wiek, stan zdrowia i kondycję fizyczną.

KOSZT:
2 wejścia z karnetu lub 60,- PLN
Dla posiadaczy Karnetu Otwartego dopłata 25,-PLN

ZAPISY:
kasia@equanimus.pl

Earlier Event: January 21
Joga w Łazienkach Królewskich Zima 2018
Later Event: April 28
Majówka z Jogą w Hiszpanii