Back to All Events

Listopadowe Warsztaty Jogi "Wewnętrzna Cisza"


  • Rozpieszczalnia Ludwików 26 96-515 Teresin Poland (map)

LISTOPADOWY WEEKEND Z JOGĄ W ROZPIESZCZALNI POD WARSZAWĄ: 
WEWNĘTRZNA CISZA 1 – 4 listopada 2018 (czw.- niedz.)

Zaczynamy zajęciami jogi w czwartek o godz. 17.
Kończymy obiadem w niedzielę.

M I E J S C E : 

ROZPIESZCZALNIA wraz z tzw. Oczyszczalnią, wchodzą w skład kompleksu budynków, prezentowanych pod nazwą: Stodoła Wszystkich Świętych. To miejsce o nowoczesnym i prostym designie, wybudowane z wielkim sercem nieopodal wsi Ludwików około 50 km od centrum Warszawy, mniej więcej w połowie drogi między Błoniem a Sochaczewem. Ośrodek słynie ze znakomitej kuchni wegetariańskiej i wegańskiej.

Aranżacja i wystrój wnętrz w nowoczesny, prosty sposób i z pomysłem nawiązuje do tradycji wybranych kultur i wyznań: buddyzm, hinduizm, chrześcijaństwo, taoizm, szamanizm…
Zamieszkamy w przytulnych pokojach dwuosobowych z łazienkami. Wokół mnóstwo przestrzeni na spacery, relaks i pobycie ze sobą.

ADRES: Ludwików 26, 26 A, 96-515 Teresin, powiat Sochaczewski.

J O G A :
Listopad to czas, w którym procesy wegetacyjne zwalniają, zwierzęta przygotowują zimowe zapasy. Choć jesteśmy w stanie rekompensować sobie na wszelkie sposoby mniejszą dawkę światła i zmianę aury, proponuję, abyśmy ten jeden dłuższy weekend spędzili ze zgodą na rytm nadany przez nasz klimat i odnaleźli się w praktyce jogi, zachęcającej do wyciszenia, skupienia i w rezultacie zgromadzenia zapasu energii, ciepła, “wewnętrznego słońca” na kolejne jesienno-zimowe miesiące. 

Praktyka asan i pranajamy w trakcie warsztatu listopadowego skoncentrowana będzie na poszukiwaniu wyciszonego stanu umysłu.Wbrew pozorom, nie będzie to praktyka jedynie w leżeniu! Wewnętrzna cisza pojawia się, gdy energia ciała oraz umysł są skupione i nie ulegają rozproszeniu. Dlatego będziemy uczyć się dbać i wzmacniać kręgosłup w pozycjach jogi należących do wszystkich grup asan, ze szczególnym uwzględnieniem pozycji równoważnych oraz odwróconych, bądź przygotowujących do pozycji odwróconych. Będziemy przyglądali się i pracowali nad utrzymywaniem stabilnego kręgosłupa, dającego podparcie i przestrzeń miękkim organom leżącym wewnątrz ciała. W rezultacie tej praktyki pobudzimy układ krążenia, rozgrzewając tkanki miękkie, zaś układ nerwowy i mózg zostaną odświeżone, schłodzone i wyciszone.

Praca z oddechem w pranajamie będzie naturalnym i konsekwentnym pogłębieniem praktyki asan z tym samym założeniem, dopełniając naszą praktykę jogi i dając przestrzeń do doświadczania medytacyjnego stanu umysłu

D O R O T A K O B O S - dyplomowana nauczycielka hatha jogi wg metody B.K.S. Iyengara ze stopniem Junior Intermediate. Artystka, malarka i graficzka. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi z tytułem magistra sztuki. Praktykę jogi rozpoczęła w 2002 roku. Regularnie uczestniczy w wielu warsztatach hatha jogi prowadzonych w kraju i zagranicą, w Instytucie Mistrza B.K.S Iyengara w Punie, w Indiach, w Hiszpanii i w Australii.

P O Z A J O G Ą :
Pomiędzy posiłkami i sesjami jogi będziemy mieli czas na wspólne rozmowy, spacery, czytanie, grę w dixit lub po prostu na krótką drzemkę. Wieczorami będzie czas na ognisko (przy dobrej pogodzie), film i medytację.


Na terenie Rozpieszczalni dla gości dostępna jest również mała sauna oraz sesje masażu. Korzystanie z sauny oraz z masaży płatne jest dodatkowo.

Przyjazd w czwartek od godziny 16. Zaczynamy zajęciami jogi o godz. 17.00 . Kończymy w niedzielę obiadem.


P L A N D N I A :

8.00 - śniadanie

9:30 - 12:30 joga tematyczna, pranajama, medytacja

12:30 obiad

13:00 - 17:000 czas wolny

17:00 - 18:30 joga regeneracyjna

18:30 kolacja

19:00 rozmowy/ filmy/ ognisko/ medytacja


PROSZĘ ZABRAĆ ZE SOBĄ: MATĘ I PASEK DO JOGI.

C E N A : 860 zł (warsztat 350 zł plus pobyt i wyżywienie 510 zł)

W cenie: pobyt od czwartku godz 16. do niedzieli godz.13, pełne wyżywienie i cztery godziny praktyki jogi dziennie.

OFERTA FIRST MINUTE minus 50 zł do 10. WRZEŚNIA.

Z A P I S Y : KASIA CHUSTECKA kasia@equanimus.pl LIMIT MIEJSC 11.

Aby zarezerwować miejsce, należy wpłacić zadatek w kwocie 350 zł na konto ośrodka EQUANIMUS NR KONTA: 94 1050 1025 1000 0090 7875 7144 w tytule proszę wpisać „LISTOPADOWY WARSZTAT JOGI”. 

Zadatek zwracamy wyłącznie , jeśli na zwolnione miejsce znajdzie się kolejna chętna osoba. 

Kwota za pobyt i wyżywienie płatna będzie gotówką pierwszego dnia warsztatu. Serdecznie zapraszamy!

Earlier Event: October 28
Niedzielna sesja Home Yoga
Later Event: November 11
Niedzielna Sesja Home Yoga