Yoga 

Strumień energii, płynący przez ciało ułożone w asanie powinien być jednostajny i niezakłócony. Opór dla swobodnego przepływu energii stawia nie tylko specyficzna dla każdego z nas budowa ciała, ale i nasze myśli, lęki, czyli wewnętrzna konstrukcja psychiczna. Praktykując z ciałem, oddechem i umysłem w asanach, stopniowo odkrywamy i lepiej rozumiemy nas samych, naszą ludzką naturę i ukryty potencjał doświadczania spokoju w sobie i w relacji ze światem. Taka praktyka staje się prawdziwą jogą i prowadzi głębiej w wyciszony stan umysłu.


Aktualności

We wrześniowo-październikowym numerze Magazynu JOGA spoglądam do czytelników z okładki.
Wewnątrz Magazynu - wywiad ze mną przeprowadzony przez redaktor Agnieszkę Passendorfer oraz sekwencja asan na “więcej luzu w barkach i biodrach“.
Zapraszam do kupna i lektury!

Zapraszam również do przeczytania
rozmowy o organizowanej przeze mnie Jogi w Łazienkach Królewskich!

 
 Mantra do Patañjalego

To mantra, którą recytuję przed rozpoczęciem praktyki. Patañjali jest autorem pierwszego pisanego dzieła o jodze w teorii i praktyce, zatytułowanego Jogasutry. Recytowanie tej mantry jest symbolicznym ukłonem przed mądrością Jogi oraz wyrazem wdzięczności wszystkim moim nauczycielom, ich nauczycielom oraz postaci samego Patañjalego jako uosobiena najstarszego przodka wszystkich nauczycieli. Mądrość Jogi jako nauki i praktyki prowadzącej do wyciszonego, przejrzystego stanu umysłu może przetrwać jedynie dzięki uprawianiu jej i dzieleniu się tą praktyką z innymi. Cieszę się, że mogę rozwijać siebie w mojej pasji, dzielić się nią i inspirować dalej innych. Aby przeczytać pełen sanskrycki tekst Mantry do Patañjalego oraz jej tłumaczenie kliknij tutaj.


Nadchodzące wydarzenia